درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 


فراخوان برای مقابله با معامله‌گری غیرانسانی و ضد قیام زن-زندگی-آزادی بین دولت سوئد و ایران
یک ‌سال پیش در روز ٢ اُکتبر ٢٠٢٢، بدنبال ادامه قیام ژینا، جنبش انقلابی «زن - زندگی - آزادی»، و قتل‌عام مردم بلوچستان توسط رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی ایران در «جمعه خونین زاهدان»، گروهی از مردم آزادی‌خواه و انقلابی در مقابل لانه‌ی جاسوسی به اصطلاح سفارت این حکومت فاشیستی جمهوری اسلامی ایران در استکهلم دست به اعتراض زدند. در این اعتراضات، پلیس سوئد با خشونت و تحقیر، ١٠ نفر از معترضین را بر خلاف اصل آزادی بیان بازداشت و برای ‌آنها پرونده ی قضایی تشکیل داد. دولت سوئد قصد بر این دارد که این معترضین را در دادگاهی ناعادلانه  در روزهای جمعه ششم و دوشنبه نهم اکتبر۲۰۲۳ در دادگاه منطقه استکهلم محاکمه کند

برای مردمان آزاداندیش در سراسر جهان روشن است که چنین اقدامات دولت سوئد قربانی کردن مردم آزادی‌‌اندیش در توطئه‌ای برای ادامه‌ی معاملات ننگین اقتصادی - سیاسی بین سوئد و ایران، و کمک به بقای حکومت جنایتکار و استبدادی جمهوری اسلامی ایران است. جمهوری اسلامی ایران جز استعمار و استثمار و کشتار مردم جغرافیای ایران، ترور و جاسوسی مردمان آزاده و آزدی‌خواه خارج از ایران، و ربودن مردم برای غرامت‌گیری چیزی بیش به ارمغان نیاورده است.

 بنابر این، از تمامی آزادیخواهان از جمله مردم آگاه در سوئد خواستاریم که ضمن اعلام همبستگی با معترضین، این اعمال دولت سوئد را محکوم کرده و اجازه ندهیم که جمهوری اسلامی ایران در رسیدن به اهداف استبدادی و فاشیستی بر علیه مخالفین خود در ایران و خارج از کشور موفق گردد.


ما از مردم آزادیخواه، جریانات سیاسی - انقلابی، و رسانه ها برای شرکت در اجتماعات اعتراضی مقابل "دادگاه منطقه استکهلم"  روزهای جمعه ٦ و دوشنبه ٩ اکتبر از ساعت ١١ الی ١٣ دعوت می نماییم.
آدرس دادگاه:
Scheelegatan 7, Stockholm  /  Tunnelbanestation, Rådhuset
بخش رسانه ای فدراسیون عصر آنارشیسم

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است