درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

رضا مقبلی قرائی دستور ضرب و شتم سپیده قلیان را داده است.

سپیده قلیان که به علت حمایت از اعتراضات کارگران هفت تپه محکومیت پنج ساله گرفته و از زندان تهران به بوشهر تبعید هم شده است در روزهای اخیر مورد ضرب و شتم چند زندانی قرار گرفت و ماموران زندان با هماهنگی قبلی مسئولین ارشد زندان صحنه ضرب و شتم سپیده قلیان را تماشا کردند و مراقبت کردند که تا کسی عملیات ضرب و شتم سپیده قلیان را متوقف نکند!

بر اساس خبری که یک منبع موثق اعلام کرده است، طراحی این اقدام ضد انسانی توسط مدیرکل سازمان زندان های استان بوشهر یعنی رضا مقبلی قرائی و هماهنگی اجرای آن را معاون حفاظت اداره کل زندان استان بوشهر و حفاظت زندان بوشهر انجام داده اند. رئیس زندان بوشهر نیز از نزدیک در جریان این برنامه قرار داشته و اعلام کرده برای اینکه برایش دردسر نشود در لحظه حادثه در اتاقش حضور نخواهد داشت تا شاهد دوربین ها نباشد و بعدا اگر کسی او را مورد مواخذه قرار داد بگوید دوربین ها رو نمی دیده است.

از طرفی حفاظت زندان بوشهر به طور کامل در جریان این اتفاق بوده است. درخواست خانواده قلیان برای بازبینی دوربین های زندان مورد قبول قرار نگرفته است.

منبع موثقی که این خبر را اعلام کرده میگوید رئیس زندان بوشهر و مسئول حفاظت زندان به چند زندانی وعده داده بودند که در صورت انجام برنامه ضرب و شتم سپیده قلیان با برخی خواسته های انها موافقت میشود و بدین ترتیب آنها را ترغیب به ضرب و شتم سپیده قلیان کرده اند. این مورد توسط خانواده یکی از زندانیان که نخواسته نامش فاش شود به اطلاع رسانیده شده است.

مسئولین زندان بوشهر و مسئولین اداره کل زندان های استان بوشهر همگی در این اقدام ضد انسانی و کثیف شریک هستند و باید مورد مواخذه و تحت محاکمه قرار بگیرند. مدیر کل زندان های استان بوشهر یعنی مقبلی باید پاسخگوی این برنامه خودش باشد.

پیام دریافتی

بازنشر: کانال مستقل کارگران هفت تپه

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است