درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

فاجعه سقوط هواپیما در ایران

بالاخره چهار روز پس از سقوط هواپیمای اوکراینی که به مرگ ۱۷۶ نفر منجرشد، پس از چهار روز انکار اصابت موشک به این هواپیما از طرف سران و مقامات رژیم، جمهوری اسلامی اعلام کرد "خطای انسانی" و "شلیک پدافند سپاه" باعث سقوط هواپیما شده است و همراه آن فضای نظامی و جنگی حاکم در منطقه در پی کشته شدن سلیمانی توسط دولت امریکا را مسبب این فاجعه انسانی و مرگ ۱۷۶ انسان بیگناه معرفی کرده است.  

حزب حکمتیست (خط رسمی) این فاجعه انسانی را به خانواده و بستگان قربانیان و به مردم تسلیت میگوید. بی تردید مسئولیت این فاجعه مستقیما به عهده جمهوری اسلامی است.

مستقل از تبلیغات طرفین، مستقل از تلاش جمهوری اسلامی در توجیه اوج بی مسئولیتی سیستماتیک خود در قبال زندگی و جان مردم بیگناه و تنزل فاجعه به "خطای انسانی" و وعده "مجازات مسئولین"، مستقل از تلاش طرفین در استفاده و سوءاستفاده از این فاجعه برای تبلیغات سیاسی علیه هم و برای امتیازگیری ها و معاملات و بده بستان های بعدی، این فاجعه یکبار دیگر این واقعیت که قربانیان این قمار خطرناک جنگی، قربانیان میلیتاریسم حاکم در منطقه، مردم بیگناه اند را در مقابل چشم همگان قرار داد. میلیتاریسمی که همه دولتها و نیروهای ارتجاعی از امریکا و بریتانیا، فرانسه و آلمان تا ایران، روسیه، عربستان، اسرائیل و ترکیه، از باندهای مقتدی صدر و داعش تا حشدالشعبی و ... در بوجود آوردن آن سهیم اند. میلیتاریسمی که زندگی و امنیت مردم منطقه را هر لحظه به خطر می اندازد. میلیتاریسمی که نتیجه آن نا امنی، قتل، کشتار و خفه کردن فضا برای اعتراض مردم محروم جهت یک زندگی آزاد، امن، انسانی و برابر است. مردم در ایران، عراق، لبنان، مصر، سوریه و .... علیه این فضا و نا امن کردن زندگی شان، علیه میلیتاریسم حاکم در منطقه به میدان آمده اند.

امروز مردم بغداد در صدمین روز خیزش وسیع و توده ای خود به حق فریاد زدند "جنگ تان را از اینجا بیرون ببرید"  و "امریکا، بریتانیا، ایران و ... همه از عراق بیرون بروید!". تنها راه پایان دادن به این فجایع، غیر میلیتاریزه کردن خاورمیانه، خلع سلاح همه باندهای شبه نظامی، بیرون رفتن نیروهای نظامی همه دول ارتجاعی از خاورمیانه است.

آزادی، برابری، حکومت کارگری

حزب کمونیست کارگری- حکمتیست (خط رسمی)

۱۱ ژانویه ۲۰۲۰

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است