درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

مرکز خبری حزب حکمتیست

ورق برمیگردد!

"جمهوری اسلامی نابود باید گردد"!

اعتراف جمهوری اسلامی به شلیک به هواپیمای اکرائینی دریچه ای شد تا شعله های خشم آبانماه مجدداً سرریز کند و خامنه ای و نظام اسلامی بعنوان مسببین جنایت علیه مردم ایران مورد اعتراض برحق مردم قرار گیرند. امروز عصر ابتدا دانشجویان و مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر تجمع کردند. صبح امروز نیز جمع هائی از دانشجویان در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران اجتماع کردند و یاد قربانیان فاجعه هولناک شلیک سپاه به هواپیمای اکرائینی را گرامی داشتند. در دانشگاه شریف با پلاکاردی از عکسهای جانباختگان خطاب به خامنه ای نوشتند: "غلط کردی اشتباه کردی"! اجتماع به سرعت افزایش یافت و جمعیت وسیعی در تقاطع خیابان طالقانی و حافظ تا تقاطع انقلاب‌ حافظ و به سمت چهارراه ولیعصر حضور دارند.  

دانشجویان و مردم معترض علیه خامنه ای و روحانی و سپاه و شعار میدهند. "کشته های آبان ١٥٠٠ نفر"، "مرگ بر دروغگو"، "کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبر قاتل رو ستایش کنیم"، "این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت"، "سلیمانی قاتله، رهبرشم قاتله"، "جمهوری اسلامی نابود باید گردد"، "مرگ بر دیکتاتور"، "سپاه جنایت می‌کنه، رهبر حمایت می‌کنه"، "فرمانده کل قوا، استعفا، استعفا"، "ننگ ما ننگ ما، رهبر الدنگ ما" "خامنه ای حیا کن، مملکتو رها کن"، "روحانی حیا کن، مملکتو رها کن"، سپاهی حیا کن، مملکتو رها کن"، "به من نگو فتنه‌گر، فتنه تویی ستمگر"... از حمله شعارهائی بودند که امروز در دانشگاهها و در اجتماع و تظاهرات تهران داده شدند. سرکوبگران حکومت در مقابل دانشگاه امیرکبیر به شلیک گاز اشک آور و تیراندازی برای متفرق کردن معترضان مبادرت کردند.

 حزب کمونیست کارگری – حکمتیست به دانشجویان و مردم آزادیخواه درود میفرستد. آگاهی عمومی از دروغپراکنی جمهوری اسلامی و نفرت عمیق از بانیان این اوضاع عمیق تر از آنست که با مانورهای عزاداری و جنگ طلبی در منطقه حاشیه ای شود. شعارهای امروز علیه کل حکومت و خواست سرنگونی آن بر تداوم جنبش آبانماه برای سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی تاکید میکند. حزب مردم آزادیخواه تهران و شهرهای مختلف ایران، کارگران و مردم محروم را به گسترش اعتراض و اعتصاب فرامیخواند. راه درست همین است؛ "جمهوری اسلامی نابود باید گردد"!

مرگ بر جمهوری اسلامی!

آزادی، برابری، حکومت کارگری!

زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست

٢١ دیماه ١٣٩٨ – ١١ ژانویه ٢٠٢٠

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است