درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

اخبار و گزارشات کارگری 15 و 16 آذر ماه 1398 (همراه با ضمیمه ویژه روز دانشجو1398)

اتحاد  مبارزه   پیروزی

 گرامی باد 16آذر روز دانشجو

کارگر   معلم   دانشجو اتحاد اتحاد

- ششمین روزتحریم غذای رستوران کارگران پتروشیمی مارون

اذیت و آزار کارگران معترض توسط اداره حراست شرکت

- تجمع اعتراضی دوباره جمعی از معلولان کشور نسبت به عدم اجرای قانون معلولان مقابل سازمان برنامه و بودجه

- پروین محمدی زندانی شد

- سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه:بازگشت  به کار مجدد اسماعیل بخشی در هفت تپه

- پیام همبستگی سندیکای کارگران شرکت واحد با جنبش اعتصابی - اعتراضی کارگران و مزدبگیران بگیران فرانسه

- جان باختن یک کارگرجوان درتهران زیر آور

- مرگ کارگر 24ساله درساوه براثر سقوط از ارتفاع

- زنده زنده سوختن یک کارگردامداری در حادثه آتش سوزی خانه کارگری در گرمسار

*ششمین روزتحریم غذای رستوران کارگران پتروشیمی مارون

اذیت و آزار کارگران معترض توسط اداره حراست شرکت

روز پنج شنبه 14 آذر برای ششمین روز متوالی، کارگران پتروشیمی مارون واقع در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان  نسبت به عدم توزیع برابر خدمات عمومی و اجتماعی به کارگران قراردادی و پیمانکاری از حضور در رستوران و سِرو غذا خودداری کردند.

به گزارش 14آذریک منبع خبری محلی، رستوران شماره 2 پتروشیمی مارون که محل سرو وعده‌های غذایی برای کارگران و نیروهای پیمانکاری شرکت است، روزهای اخیر را بدون توزیع غذا سپری کرده است.

بنابهمین گزارش بنقل از کارگران پتروشیمی مارون،طی 6روزگذشته تعدادی از کارگران حق طلب توسط اداره حراست این شرکت احضار و تذکرات جدی دریافت کرده اند.

همین منبع بنقل از منابع غیررسمی از تعلیق برخی کارگران معترض خبرداده است.

*تجمع اعتراضی دوباره جمعی از معلولان کشور نسبت به عدم اجرای قانون معلولان مقابل سازمان برنامه و بودجه

روزشنبه 16 آذر برای دومین بار درماه جاری+، جمعی از معلولان برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عدم اجرای قانون معلولان دست به تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه زدند.

بنا به گزارش رسانه ای شده،جمعی از معلولان در اعتراض به پایین بودن بودجه اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت در لایحه بودجه سال 99و عدم پرداخت بودجه این قانون در سال جاری، امروز، شانزدهم آذر ماه مجدداً مقابل سازمان برنامه و بودجه اعتراض کردند.

+روز سه شنبه 12آذر همزمان با روز جهانی معلولان، جمعی از معلولان برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عدم اجرای قانون معلولان دست به تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه زدند.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ 12آذر، جمعی از افراد دارای معلولیت، همزمان با روز جهانی معلولان در اعتراض به عدم اجرای قانون معلولان و عدم تحقق بودجه اجرای این قانون و تخصیص بودجه برآورد شده برای اجرای قانون در لایحه بودجه سال99 مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند.

به گفته آنها؛ اخیرا سازمان برنامه و بودجه از بودجه 1100میلیارد تومانی اجرای قانون معلولان در سال جاری درحالی‌که بودجه مورد نیاز 12500میلیارد تومان است، وعده پرداخت تنها کمتر از نیمی از آن یعنی 533میلیارد تومان را تا پایان سال داده است. سال گذشته نیز 200 میلیارد تومان از بودجه پرداخت نشد. همچنین بودجه مورد نیاز برای سال بعد 20 هزار میلیارد تومان است.

*پروین محمدی زندانی شد

پروین محمدی نائب رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران برای تحمل حکم یکسال حبس راهی زندان شد. به دنبال اعمال فشار و صدور ابلاغیه برای ضامن پروین محمدی در روزهای اخیر، امروز ۱۶ آذر ایشان با مراجعه به شعبه ۷ اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۱ کرج بازداشت شده و به زندان کچویی منتقل گردید.

زندان کچویی کرج بند مشخص برای زندانیان سیاسی و امنیتی ندارد و زندانیان سیاسی نیز در کنار زندانیان دیگر جرائم نگهداری میشوند.

پروین محمدی نماینده سابق کارگران صنایع فلزی تهران و عضو هیئت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی (بستا) در روز ششم اردیبهشت به همراه دیگر کارگران در پارک جهان نمای کرج دستگیر شده و پس از ۱۵ روز بازداشت به قید کفالت آزاد شده بود. دادگاه، پروین محمدی را به همراه هاله صفرزاده و علیرضا ثقفی به اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس محکوم نمود و این حکم عیناً در دادگاه تجدیدنظر نیز تأیید گردید.

لازم به ذکر است که گوشی همراه پروین در دستگیری ۶ اردیبهشت توسط نیروهای امنیتی ضبط گردید و در تاریخ نهم بهمن سال گذشته نیز که به همراه جعفر عظیم زاده دستگیر شده بود چند دستگاه تلفن همراه و لبتاپ از ایشان ضبط شد که هیچکدام از این وسایل تاکنون به پروین محمدی تحویل نشده است در حالیکه ایشان در پرونده اول توسط دادگاه تبرئه شده بود.

سند منزل مسکونی پروین محمدی نیز که به عنوان وثیقه برای آزادی جعفر عظیم زاده در سال ۹۵ توسط دادگاه به گرو گرفته شده بود هنوز و پس از ده ماه از زندانی شدن جعفر عظیم زاده آزاد نشده است و دستگاه قضایی از رفع توقیف سند منزل مسکونی وی سر باز زده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران زندانی کردن پروین محمدی و دیگر کارگران را قویاً محکوم می نماید و اعلام می دارد که زندانی کردن این کارگر و به گرو گرفتن وسایل شخصی و سند منزل مسکونی ایشان به خاطر اعمال فشار به کارگران صورت میگیرد. از اینرو ما خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط پروین محمدی و دیگر کارگران زندانی هستیم.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۶ آذر ۹۸

*سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه:بازگشت  به کار مجدد اسماعیل بخشی در هفت تپه

اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت تپه به محل کار خود بازگشت.

با اتحاد و همبستگی ما پیروز خواهیم شد.

۱۵ آذر ۹۸

*پیام همبستگی سندیکای کارگران شرکت واحد با جنبش اعتصابی - اعتراضی کارگران و مزدبگیران بگیران فرانسه

رفقا و دوستان در اتحادیه‌های کارگری و طبقه کارگر در فرانسه

سندیکای کارکران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، اعلام می‌کند که خود را شریک مبارزه شما در دفاع از نظام بازنشستگی و سایر دستاوردهای طبقه کارگر فرانسه در مقابل تعرضات دولت امانوئل مکرون و سیاستهای نئولیبرالی او می‌داند. امروز شاهدیم از شیلی و آرژانتین تا فرانسه و تا عراق و ایران، همه جا کارگران و حقوق بگیران، بیکاران و جوانان بی‌آینده زیر ضربات سیاست‌های ریاضتی دولت‌ها‌ی سرمایه‌داری قرار گرفته و در همه جا دست به اعتراض زده اند. این مبارزه‌ای است جهانی و همبستگی کارگران کشورهای مختلف نیز می‌بایست جهانی باشد.

ما در شرایطی از مبارزه شما حمایت می‌کنیم که جنبش اعتراضی - سراسری اخیر کارگران، مزد بگیران، جوانان و فرودستان شهر و روستای ایران به گرانی، بیکاری، تورم افسارگسیخته، فقر، فساد مالی دولت‌ مردان، اختلاس و سال‌ها ریاضت اقتصادی تحمیل شده به طبقه کارگر به طرز بیرحمانه‌ای از طرف مقامات حکومتی سرکوب شد. ما از حمایت شما را در این مبارزه نابرابر برخوردار شدیم و به نوبه خود از جنبش اعتراضی شما در فرانسه که با تظاهرات عظیم امروز و حمایت اکثریت قاطع مزدبگیران فرانسه آغاز شده حمایت می‌کنیم.

 با آرزوی پیروزی و موفقیت برای شما رفقای گرامی‌مان.

زنده باد همبستگی بین المللی کارگران جهان!

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۱۵ آذر ۹۸

*جان باختن یک کارگرجوان درتهران زیر آور

بعدازظهرروز جمعه 15 آذر،یک کارگر جوان حین کارگودبرداری دربزرگراه خرازی تهران ناگهان بخشی از دیواره خاکی این گودال 4 متری فروریخت و این کارگر تبعه افعانستان حدود 2 متر زیر خاک مدفون وجانش را ازدست داد.

*مرگ کارگر 24ساله درساوه براثر سقوط از ارتفاع

عصر روز جمعه 15آذر،یک کارگر 24ساله حین کار در ساختمانی در حال احداث در یکی از محله های شهرستان ساوه از ارتفاع سقوط کرد وپس از انتقال به مرکز درمانی بر اثر شدت جراحات جان باخت.

*زنده زنده سوختن یک کارگردامداری در حادثه آتش سوزی خانه کارگری در گرمسار

بامداد روز شنبه 16 آذر،یک کارگر تبعه افعانستان بر اثر آتش‌سوزی یک خانه کارگری در محیط دامداری در روستای ملیجان پایین گرمسار یک کارگر جان باخت.

akhbarkargari2468@gmail.com

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است